Які вимоги до Junior у IT-компаніях: Soft Skills та Hard Skills

Для нас важливо зрозуміти, наскільки комфортною буде співпраця з потенційним колегою. Найбільш показовими є вміння думати та намагання розв’язати задачу, на яку ще не знаєш відповіді. Важливо, як кандидат відповідає на запитання, як формулює думку. Додаткові запитання від кандидата дають рекрутеру змогу більше дізнатися про потенційного колегу, зіставити його/її цінності з цінностями компанії.

  • Також він розуміє, як взаємодіють різні фахівці у команді та у кого яка зона відповідальності.
  • Для початку роботи на позиції Junior Java Developer кандидат повинен добре знати теорію ООП, основні патерни проєктування та вміти застосовувати ці знання на практиці.
  • Навчитися прогнозувати показники, коли немає жодних даних, вам допоможе наша стаття про те, як порахувати Unit-Економіку ідеї для стартапу.
  • Все тому, що в різних компаніях у продактів різні обов’язки.Щоб краще зрозуміти, як працює IT-індустрія та яке місце в ній займають продакт-менеджери, прочитайте нашу статтю про продуктові команди.
  • Цей фахівець аналізує та досліджує ринок, вивчає аудиторію, яка користуватиметься продуктом, відповідає за технічне рішення та економіку проекту, роздає всім завдання та стежить, щоб усе вийшло.
  • Іноді офіс-менеджером, особливо в невеликих компаніях, називають людину, яка виконує функції адміністратора та завгоспа.
  • Усе це підсилено прикладами та практичними порадами.

У різних проектах продакт-менеджерам доводиться вирішувати різні завдання. Теперішні фахівці з персоналу далеко пішли від звичних працівників кадрових служб. І відбір кандидатів вони здійснюють за прогресивними сучасними методами. Саме оцінка професійних навичок і є тією основою, яка має вирішальне значення. А hard skills і soft skills – дві групи ключових знань і вмінь, які важливі для роботи.

Часті питання

Власне, ця людина повинна знати свій продукт найкраще в компанії, розуміти потреби користувачів та вибудовувати унікальні selling points для ринку – тому роль є дуже відповідальною. Позиція «продакт менеджер» посідає почесне 3-е місце в рейтингу 50 найпопулярніших робіт в Америці на думку Glassdoor. Втім, і в наших широтах ця професія привертає досить багато уваги як з боку претендентів, так і з боку наймаючих компаній. Також потрібно розуміти, що вони можуть виникати не лише в команді, а і на рівні керівництва, клієнта. Cаме проєктний менеджер повинен бути вмілим ведучим переговорів, уміти підтримати кожну з сторін, вміти показати опонентам інші точки зору, вміти впевнити у вірності думки іншого. Оцінити м’які навички набагато складніше, адже вони про взаємодію та відносини в соціумі.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

Сьогодні я працюю на посаді Product Manager у IT-компанії Boosta, загальний мій досвід у цій професії сягає вже п`яти років. Але я все ще пам`ятаю проблеми та свої страхи на початку, https://wizardsdev.com/ тож у цій статті хочу поділитися лайфхаками для початківців. Після того, як ви переконаєте рекрутера пропустити вас далі, потрібно підготуватися до співбесід та тестових завдань.

Що впливає на успішність кар’єри

Головна порада — «Будьте собою, але і не стійте на місці у саморозвитку». Кожна компанія по-своєму визначає бажаний рівень навичок для кандидатів та по-різному намагається про них дізнатись на співбесідах. Розповідаємо про кар’єрний шлях QA, які задачі розв’язують спеціалісти різних рівнів і скільки за це отримують. Проактивність, саморозвиток, аналітика, самостійність, відповідальність, тайм-менеджмент, конструктивна реакція на критику, надійність, креативність, стресостійкість, оптимізм, менторство. Вербальна і невербальна комунікація, вміння вести переговори, вміння слухати та висловлювати власну думку, ораторська майстерність, організаційні здібності.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

Він ставить завдання, влаштовує брейншторми, вирішує конфлікти. Крім того, менеджер по персоналу займається кадровим діловодством і стежить за дотриманням трудового законодавства. По суті, сіті-менеджер виконує функції глави міської адміністрації в їх господарської частини. Він організовує і налагоджує роботу міських служб, в той час як мер виконує представницькі та політичні функції. Відповідно, клієнт потребує конкретного експерта з конкретної індустрії, якого маємо ми і надаємо йому.

Яка освіта потрібна продакт менеджеру? Що потрібно знати джуніору на цій позиції?

У статті про Pet Project ми даємо докладний гайд створення свого проекту. У статті про розв’язання конфліктів ми розкриваємо п’ять несподіваних способів на прикладі життя продуктової команди. Ви погоджуватимете з СЕО та стейкхолдерами своє бачення продукту.

Серед теоретичних знань виділяємо TypeScript, React.js, Git та розуміння браузерних технологій — HTTP, cookie, local storage, cors тощо. Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Лекція співзасновника агенції CXdesign Олега Косса для конференції Product Design Sunday від ELEKS

На жаль, якість резюме кандидатів, що подаються на ролі Junior, погіршилася. Більшість людей не мають практичного досвіду, проте подають свої кандидатури до розгляду, очікуючи, що, пройшовши відповідне навчання, вони можуть претендувати вакансія Product Manager на заробітну плату для фахівців з досвідом. Саме професію продакт-менеджерів у вишах поки не викладають, але якщо ви закінчили бізнес-школу, факультет економіки або маркетингу, частиною знань, потрібних для роботи, ви вже володієте.

Вони формуються протягом життя, під впливом виховання і життєвого досвіду. Наприклад, хтось досконало володіє собою від дитинства, а когось обставини змушують з часом навчитися контролювати власні емоції. Жорсткі навички, або по-англійськи hard skills– це вміння та знання, необхідні для певної посади та конкретної роботи. Це те, що ви вивчили у виші, в коледжі, або інструкції, які ви засвоїли на попередньому місці роботи. Чому одних кандидатів одразу запрошують на співбесіду, а інші тижнями чекають на бажаний дзвінок рекрутера?

Ця книжка — чудове доповнення до «осяянь» Стіва Бланка і буде корисною для всіх, хто хоче запустити стартап або вдосконалити вже наявну бізнес-модель у компанії. Ерік Ріс вважає, що для створення успішного продукту і його просування потрібно дотримуватися чіткої методики, виконуючи все «крок за кроком». В основі підходу лежить принцип швидкого тестування ідей на реальних користувачах з подальшим коригуванням бізнес-моделі. Головна мета таких дій — визначити найбільш життєздатний варіант продукту, у запуск і просування якого є сенс інвестувати гроші та час компанії. Багато початківців недооцінюють цей аспект і думають, що головне — розуміння продуктових метрик, аналітики, коду, законів UX тощо. Але правда в тому, що без сильних  soft skills ви просто «не вигребете».

А про універсальні компетенції подбайте на тренінгах, групах особистісного зростання та не забувайте про самоосвіту та розвиток. І тоді ваші шанси на підвищення будуть набагато ближчими. Hard skills (англ. “Жорсткі” навички) – те, що можна вивчити і що можна протестувати.

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШУ ЩОТИЖНЕВУ РОЗСИЛКУ

Світ швидко змінюється, і тільки аналіз, швидкість прийняття рішень, готовність до внесення змін можуть зробити менеджера та проєкт загалом успішним. Це вміння бути усім різними часточками, складниками чогось цілого, при цьому поважати відмінності один одного (культурні, релігійні, гендерні, особисті вподобання). Ця навичка повинна бути в крові у ПМ, адже він приймає рішення, і дуже важливо, щоб колектив був готовий йти за ним.

admin

Leave a Comment